ITMA 2015 – rady na cestu

S předstihem připomínáme všem případným zájemcům, že se kvapem blíží  mezinárodní veletrh textilních technologií
ITMA 2015
. Bude se konat 12. až 19. listopadu 2015 v Miláně.

Jedná se o nejvýznamnější akci v oblasti textilních technologií na světě. Na 200.000 metrech čtverečních najdete více než 1.500 vystavovatelů ze všech oblastí textilního průmyslu. Oficiální bulletin najdete zde. Náš stánek Shima Seiki bude v sekci č. 5, která je věnována pletařským technologiím. Všem textilákům vřele doporučujeme, aby si udělali čas a vydali se do Milána.

ITMA 2015 - Milán 12. až 19. 2015

JAK SE TAM DOSTANETE?

Letecky

Letecké společnosti nabízejí relativně levné letenky. Čím dříve si je koupíte, tím budou levnější. Z Prahy se létá na letiště Malpensa nebo Bergamo (Orio al Serio). Let trvá asi hodinu a půl. Z obou letišť je zajištěna kyvadlová autobusová doprava rovnou na výstaviště (nebo na hlavní nádraží Milano Centrale).

Autem

Nejkratší a nejpohodovější je cesta přes Švýcarsko. Je-li ovšem dobré počasí a jedete-li z Čech. Platí se švýcarská dálniční známka 33 EUR. K výstavišti se budete blížit od severu po A8, nad Milánem přejedete na A4 a sjedete na exitu směr Fiera Milano. Cesta přes Mnichov a přes Alpy Brennerským průsmykem vyjde zhruba nastejno. Do Milána přijedete od východu po A4 a sjedete na exitu Pero-Fiera. Kdo pojede od Brna nebo ze Slovenska, může jet přes Graz nebo přes Innsbruck a taky se před Milanem napojí na A4. Navigace v každém případě ukazuje něco kolem 1000 kilometrů a 10 hodin cesty. Na italských dálnicích počítejte s mýtným.

JAK SE UBYTOVAT?

Můžete si najít ubytování v Miláně, třeba online na booking.com. Avšak ze zkušeností víme, že není vždy snadné najít si přímo v Miláně slušné ubytování za dobrou cenu. Můžete zkusit ubytování v okolí na sever Milána, např. ve městech Varese nebo Novara.

Odtud jezdí velmi pohodlné vlaky přímo k výstavišti, tj.  do stanice Rho Fiera. Plánek železničních zastávek v této oblasti najdete zde. Pro podrobnosti můžete navštívit oficiální weby italských železnic http://www.trenitalia.com/tcom-en nebo http://www.trenord.it/EN/. Zjistíte tam, že vlaky jezdí několikrát za hodinu a cesta trvá třicet až 40 minut.  A taky se můžete  pro radu či pomoc obrátit přímo na mě.

Těším se na Vás na Itmě,

Helena Fišerová
Tel. 602461722

ITMA 2015 - Milán 12. až 19. 2015