Krátce o Shima Seiki a KNIT-TEX CS, s.r.o.

Shima Seiki je přední japonský výrobce průmyslových, elektronicky řízených plochých pletacích strojů. Působí na trhu od roku 1962. Tehdy pan Masahiro Shima v japonském městečku Wakayama založil firmu a zřídil dílnu, v níž vyvinul první plně automatizovaný stroj na výrobu bezešvých rukavic a způsobil tím takřka revoluci v textilních technologiích.

Od té doby Shima Seiki ušla velký kus cesty: v sedmdesátých letech zahajuje výrobu plochých žakárových pletacích strojů a vzorovacích počítačových systémů, v osmdesátých letech prosazuje oproti klasické výrobě stříhaného zboží tzv. fully fashion neboli tvarování. Praxe časem potvrdila, že tato zvolená cesta byla ta pravá a výroba tvarovaného zboží bez nutnosti následného stříhání a tudíž bez odpadu je dnes samozřejmým standardem.

Shima Seiki Wakayama

Do nového tisíciletí vstoupila Shima Seiki s novou inovační vizí, kdy se zaměřila na:

  1. vývoj strojů vyrábějících trojrozměrné bezešvé pletené zboží (WholeGarment)
  2. vývoj strojů, které dokáží pokrýt širší rozsah dělení.

Tento trend úspěšně pokračuje dodnes a Shima Seiki si postupně vybudovala pověst světové jedničky na trhu.

Naše společnost KNIT-TEX CS, s.r.o. je výhradním zástupcem SHIMA SEIKI pro Česko a Slovensko. Působíme na trhu již od roku 1994 a poskytujeme zákazníkům veškerý technický servis -  opravy, vzorování, školení, promptní dodávky náhradních dílů, poradenství.

Rádi vám vše ukážeme a vysvětlíme v naší provozovně v Mirošovicích u Prahy. Kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou návštěvu, sídlíme hned u dálnice D1 (mapa).

provozovna