novinky

3D pletení s Mikulášem

Do našeho showroomu v Mirošovicích dorazil  stroj MACH2 153 XS 15L – čtyřlůžková konfigurace, kompletní vybavení pro výrobu 3D bezešvých pletenin. Tento stroj je pro pletařský svět něco jako BMW X5 nebo Mercedes GLC mezi automobily. Přijeďte se podívat, ukážeme vám, jak stroj funguje a co dokáže.

více informací

Jsme s vámi online

Jednou z mála výhod současné nelehké situace je, že jsme se naučili komunikovat na dálku. Nabízíme vám tedy novinku - online konzultace či školení na jakékoli pletařské téma.

více informací

Převod obrázků do pleteného žakáru

V poslední době jsou v módě barevné pletené žakáry, tedy vypletené obrázky. Naši zákazníci dokážou uplést leccos, od jelínků po Picassovy obrazy. 

více informací

Příběh úspěšného bezešvého pletení

Na jaře jsme poprvé přivezli do showroomu moderní plochý pletací stroj, který umí plést trojrozměrně, beze švů (Wholegarment). Technologický skvost, model MACH2183S 8G. Pustili jsme se nadšeně do zkoumání, co stroj umí a jak to funguje.

více informací

Z Paříže do Mirošovic

Náš mirošovický tým dočasně doplnil nový stážista a vnesl k nám čerstvý vánek mladistvého nadšení. Mikuláš Brukner, student UMPRUM, ateliéru módní tvorby, se zajímá o pletení, tak u nás získává představu, jaké to je,  vzorovat a plést na technologii Shima Seiki.

více informací

Masahiro Shima – Wakajamský Edison

V korona-izolaci jsme teď měli více času, tak došlo i na knihu Trojrozměrné pletení  (Wholegarment). Před třemi lety ji napsal pan Masahiro Shima, zakladatel a prezident  japonské společnosti Shima Seiki, výrobce plochých pletacích strojů, jichž jsme pro Česko a Slovensko pyšnými distributory.

více informací

Pleteme roušky

Taky tvoříme roušky, ale pletené, protože to je nám nejbližší. Roušky lze plést mnoha způsoby, ale chce to pletací stroje s jemným dělením.  U nás máme v jemném dělení k dispozici zrovna jen starší stroj v dělení 12G.

více informací

Zlevněné 3D stroje na bezvešvé pletení

Máme rádi 3D bezešvé pletení a obzvláště pletení 3D doplňků. Rukavic, palčáků, ponožek, návleků, bot, čepic, kravat atd. Aktuálně nabízíme několik strojů za výhodné ceny (až o 50% nižší než ceníkové). 

více informací

Pozvánka na ITMU podruhé

Chystáte se v červnu do Barcelony na ITMU? Přijďte se podívat na stánek AGTEKS, výrobce multifunkčních dvouhlavých skacích strojů. Hala 6, stánek D211.

více informací

Pozvánka na ITMU 2019

Mezinárodní veletrh ITMA,  to je olympiáda pro oblast textilních technologií. Koná se každé čtyři roky a zúčastňují se nejvýznamnější výrobci textilních strojů z celého světa. Letos to bude v Barceloně, od 20. do 26. června. Náš stánek SHIMA SEIKI najdete v hale 8, stánek B106.

více informací

Pozvánka na veletrh Techtextil

Ve dnech 14. až 17. května se koná veletrh Techtextil ve Frankfurtu nad Mohanem a my vás srdečně zveme na dva stánky. Ploché pletací stroje a software představuje SHIMA SEIKI v hale 3, na stánku H82. Multifunkční skací zařízení pro menší provozy a laboratoře od AGTEKS najdete taky v hale 3, na stánku A47. 

více informací

Co nového v pletařině: inverzní pletení

Shima Seiki již delší dobu objíždí veletrhy a výstavy s novou lahůdkou: pletacím strojem SVR 123 SP 14G.  Je to velmi oblíbený model se širokým využitím: pro sportovní oděvy, funkční prádlo, pletené boty, technické textilie, ...

více informací

SHIMA SEIKI otevírá showroom v Německu

Shima Seiki zřizuje v Německu nový showroom a my vás srdečně zveme na jeho slavnostní otevření.
Místo: Aschaffenburg – Haibach (u Frankfurtu), 608 08
Datum: 11.-13. dubna 2018

více informací

Nový pletací stroj u nás k vyzkoušení

V našem „showroomu“ v Mirošovicích máme nový úlovek: stroj SSR 112 SV 7G. Čili plochý pletací stroj ve střední hrubosti 7G, vybavený schopností tzv. variabilního či proměnlivého dělení (anglicky se tomu říká Wide Gauge, nebo Variable Gauge, nebo Multi-gauge).

více informací

POZVÁNKA NA VELETRHY - 2 v 1

Nezůstávejme doma, vyražme do světa a pojeďme společně na dva lednové veletrhy, které nás zahřejí u srdce, zbaví zimní zachmuřenosti a vyvedou z ledové lednové nálady.

více informací

SHIMA SEIKI slaví pětapadesátiny

Uběhlo 55 let od založení Shima Seiki. V roce 1962 mladý inženýr-konstruktér pan Masahiro Shima otevřel malou firmu a do dvou let sestrojil automat na výrobu bezešvých rukavic. Dnes je Shima Seiki světovou jedničkou a pan zakladatel slavnostně předává pomyslné otěže svému synovi.

více informací

Výstava pletacích strojů SHIMA SEIKI

Zveme vás na soukromou výstavu pletacích strojů Shima Seiki, která se tentokrát koná ve dnech 25. až 27. října 2017 na univerzitě v rumunském městě Arad.

více informací

Mimořádná nabídka – nový stroj za starý

Přicházíme s mimořádně výhodnou prodejní akcí: Nabízíme nový plochý elektronicky řízený pletací stroj Shima Seiki SSR 112 SV v dělení 12G jenom za 35.000 EUR! A navíc odkoupíme jakýkoliv váš starý stroj za 5.000 EUR.

více informací

Pozvánka - veletrh A+A 2017 v Düsseldorfu

ve dnech 17. až 20. 10. 2017 se v Düsseldorfu koná mezinárodní veletrh bezpečnosti práce „A+A 2017“. Jedná se o nejrozsáhlejší veletrh zaměřený na pomůcky osobní ochrany, podnikové bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

více informací

Přijeďte se podívat na pletací stroj s vkládáním útku

Dorazila k nám technologická novinka v pletařině: hybridní stroj, který kombinuje pletení a tkaní. Neboli pletací stroj s vkládáním útku, neboli „Ypsilonka“, jak mašině familiárně říkáme u nás (jinak oficiálně model SRY123LP 12G).

více informací

ISPO v Mnichově - pozvánka na veletrh

Blíží se další ročník mezinárodního veletrhu sportovních potřeb a sportovní módy ISPO. Koná se v Mnichově 5. – 8. února 2017. Jako každý rok tu vystavuje Shima Seiki ukázku nejpokročilejší pletařské technologie na světě. 

více informací

PITTI FILATI – výstava pletacích přízí

Přichází konec června a s ním další výstava přízí Pitti Filati ve Florencii. Bude se konat 29.6. až 1.7. Jako tradičně ve středověké  pevnosti Fortezza da Basso.

více informací

Skací stroj DirecTwist k vyzkoušení

Oznamujeme všem zájemcům, že jsme pro vás pořídili skací stroj DirecTwist k předváděcím a testovacím účelům. Skačku máme v naší provozovně v Mirošovicích u Prahy. Je dvouhlavá, a každá hlava je trochu jiná: jedna je „béčko“ a druhá „céčko“

více informací

Stroj na výrobu rukavic

Minulý týden jsme přivezli z Japonska rukavicový automat SFG 7G M/L. Stroj bude u nás v Mirošovicích k předváděcím účelům do konce února a pak putuje k zákazníkovi. Tak neváhejte ...

více informací

Dotace TECHNOLOGIE

V roce 2015 bylo 15  pletacích strojů SHIMA SEIKI pořízeno z dotací. V roce 2016 byla opět vyhlášena dotace na nákup strojů, technologických zařízení a vybavení. Výše dotace: 1 – 30 mil. Kč. Termín podání žádosti je do konce dubna.

více informací

ITMA 2015 - pozvánka na stánek SHIMA SEIKI

Přijeďte za námi do Milána na veletrh ITMA, na stánek Shima Seiki A102 v hale 5. Na stovkách metrů čtverečních najdete pletařský ráj: nejnovější technologie v oblasti plochého pletení, grafické vzorovací systémy, stovky pletených vzorků. Veletrh se koná 12. až 19. 11. 2015.

více informací

ITMA 2015 – skací stroje AGTEKS

Turecká společnost AGTEKS, výrobce a dodavatel skacích strojů DirecTwist, oznamuje, že na mezinárodním veletrhu  ITMA bude vystavovat v hale 4, číslo stánku H109.

Připomínáme, že veletrh se koná ve dnech 12. až 19. listopadu 2015 v italském Miláně. 

více informací

ITMA 2015 – jak pořídit vstupenky

Už máte vstupenky na ITMU v Miláně? Největší mezinárodní veletrh textilních technologií ITMA 2015 už je za dveřmi. Koná se 12. – 19. listopadu 2015.

více informací

ITMA 2015 – rady na cestu

S předstihem připomínáme všem případným zájemcům, že se kvapem blíží  mezinárodní veletrh textilních  technologií
ITMA 2015
. Bude se konat 12. až 19. listopadu 2015 v Miláně. Jak se tam dostanete?

více informací

Dotace na nákup strojů

17.8.2015 byla vyhlášena dotace na nákup strojů a zařízení.

Výše dotace:
45 % pro malé firmy (do 50 zaměstnanců)
35% pro střední firmy (do 250 zaměstnanců

17.8.2015 – příjem registračních žádostí
31.12.2015 – ukončení projektu !!! 

více informací

PITTI FILATI - výstava pletacích přízí

je za námi. Třebaže florentské ulice rozpálilo tropické horko doběla, v klimatizované tvrzi Fortezza da Basso panovala italsky tvůrčí, nápaditá, uvolněná atmosféra. V takovém prostředí se obchodování stává zábavou, pracuje se tu s radostí, nikdo se tu nenudí.

více informací

Pozvánka na výstavu pletacích strojů

Srdečně zveme všechny naše zákazníky i potenciální zájemce o pletací stroje Shima Seiki na den otevřených dveří
OPEN HOUSE SHIMA SEIKI ITALIA,
který se koná ve dnech 28. - 29. května 2015 v sídle společnosti v i talském Miláně na adrese Segrate, Via Redecesio 11.  

více informací

TECHTEXTIL ve Frankfurtu 4. až 7.5.2015

Zveme Vás srdečně na blížící se veletrh TECHTEXTIL ve Frankfurtu. Shima Seiki zde bude vystavovat v hale 6.1, na stánku č. C52 (1. patro). Uvidíte zde naprostou novinku ve světě pletařských technologií, stroj SRY123LP 14g vybavený loop pressery pro výrobu pletenin se schopností vkládat útky.

více informací

SRY 123 LP - Pletací stroj se schopností vkládat útek

Shima Seiki přichází s převratnou technologickou novinkou: vyvinula pletací stroj, který má navíc dvě lůžka - tzv. loop pressers -  díky nimž se kontroluje tlak na každou jehlu, každé pletené oko zvlášť. Tento mechanismus navazuje na čtyřlůžková řešení u strojů RT nebo WholeGarment, zdokonaluje technologii stitch presserů, a dovoluje, co dřív nepřicházelo v úvahu: vkládání přízí do pleteniny, vkládání útku, takže textilie přestává mít čistou charakteristiku pružné pleteniny, ale nabývá tkaného efektu. Vkládaný útek může být i silná příze, provázek, metalická příze, stužka apod. Otevírají se tak dosud nevídané možnosti jak v módní tvorbě, tak v jiných odvětvích: třeba v oblasti průmyslových textilií, bytových textilií apod.

více informací