Nový pletací stroj u nás k vyzkoušení

V našem „showroomu“ v Mirošovicích máme nový úlovek: stroj SSR 112 SV 7G. Čili plochý pletací stroj ve střední hrubosti 7G, vybavený schopností tzv. variabilního či proměnlivého dělení (anglicky se tomu říká Wide Gauge, nebo Variable Gauge, nebo Multi-gauge). 

Shima Seiki WideGauge SSR112 7G

Pletenina z tohoto stroje může vypadat jako 10G, 8G, 7G, 6G, 4G. Rozmanitého vzhledu pleteniny se 
dosahuje kombinací několika faktorů:

  • jehly mají o něco delší háček, aby se do nich vešla i silnější příze
  • vzdálenost mezery mezi předním a zadním lůžkem je o zlomek delší
  • lze zvolit pletení buď na všech jehlách (all needles) nebo ob jehlu (half gauge)
  • lze povolovat a utahovat pleteninu pomocí elektronicky nastavitelných hustot (to šlo ovšem i dříve)

Shima Seiki WideGauge 2

Co se samotného stroje týká, nejedná se tentokrát o žádný poslední výkřik technologického pokroku. Stroj SSR 112 SV 7G je klasický stroj pro velmi kvalitní a spolehlivé pletení tvarovaného pleteného zboží s velmi příznivým poměrem cena/výkon. Stroj je vybavený veškerými technologickými prvky, které bývaly inovativní před lety a dnes už jsou považovány za samozřejmý standard (tím máme na mysli kvalitní jehelního lůžka z kalené oceli, odpružené odhazovací platiny - sinkry, přidržovací patky - stitch pressery, ultralehké saně s dvěma pletacími systémy, digitální kontrola hustoty -  DSCS, trvanlivé odtahové válce, spolehlivý hřeben odtahu pro začátek pletení každého kusu zvlášť, a tak podobně.)  Podrobnosti najdete na japonském webu Shima Seiki:
http://www.shimaseiki.com/product/knit/ssr/

Shima Seiki WideGauge (640x360)

Přijeďte se na stroj podívat a vyzkoušet si ho podle vašich představ: přivezte si třeba vlastní přízi nebo vlastní program nebo nějaký vzorek. Upleteme žakáry, struktury, copánky, petinety, budeme plést na všech jehlách nebo ob jehlu, ať poznáte, jaké má stroj možnosti (a taky limity).

Těšíme se na vás.

Helena Fišerová
KNIT-TEX CS s.r.o.
mobil: +420 602 461 722
mail: fiserova@knit-tex.cz