Pozvánka na ITMU 2019

Mezinárodní veletrh ITMA,  to je olympiáda pro oblast textilních technologií. Koná se každé čtyři roky a zúčastňují se nejvýznamnější výrobci textilních strojů z celého světa. Letos to bude v Barceloně, od 20. do 26. června.

Náš stánek SHIMA SEIKI najdete v hale 8, stánek B106. Na 566 čtverečních metrech tam japonský výrobce slibuje předvést, kam spěje ploché pletení budoucnosti. Co se dá na našem stánku čekat?

Technologie pro módní tvorbu, ale I pro výrobu pletených bot, rukavic, doplňků, bezešvého sportovního ošacení, kompresních medicínských pomůcek, textilií pro automobilový i letecký průmysl,  pro bytovou architekturu ...

Plochý pletací stroj má tu jedinečnou výhodu, že rovnou na něm upletete  požadovaný vytvarovaný díl. A navíc dnes dokážeme  uplést, o čem se nám dříve ani nesnilo: 3D bezešvé aplikace díky čtyřlůžkovým konfiguracím,  2D tvarované pleteniny s vlastnostmi tkanin díky možnosti vkládání “útku”, obrazy jakoby natištěné díky dokonalému inverznímu pletení. A s použitím moderních přízí a zajímavých technických vláken (jako jsou třeba skleněná, metalická, tepelně vodivá, voděodolná, elastická, zlatá, stříbrná vlákna), lze na našich strojích vytvářet aplikace, které dnešní moderní svět vítá s otevřenou náručí.

Výstřižek 1

Samozřejmě bude k vidění jedinečný návrhářský systém APEX, který v sobě kombinuje moduly pro pletení, grafiku, simulaci atd.  APEX je navržen tak, aby byl pletařům mocným pomocníkem od návrhů k přípravě výroby až po expedici.  Stojí za to vidět jeho funkce na prezentaci.

Tak přijeďte. Bude to stát za to.

Helena Fišerová
tel.: +420 602 461 722
fiserova@knit-tex.cz

ITMA2019