Programovací návrhářské systémy

Dnes nejpoužívanější model návrhářského systému je SDS-ONE APEX. Shima Seiki se vždy držela politiky vývoje vlastního hardware a softwaru. Vzorovací systém obsahuje kompletní programovou výbavu s plnou škálou expertních funkcí a v kombinaci s jednoduchým ovládáním je počítač navržen tak, aby kdokoli – začátečník i profesionál – dokázal plně využít výhod technologie počítačové grafiky Shima Seiki.  Mezi  dobře známé ovládací prvky bezdrátové pero a tablet digitizéru, jednotka trackballu s tlačítky, jež dovolují současné použití obou rukou pro maximální produktivitu.

Základní pletací modul na vzorovacím počítači vám umožní naprogramovat nějaký vzor pleteniny, který – zjednodušeně řečeno – následně přenesete do stroje, na stroji zvolíte nutné hodnoty a stroj pak váš vzor uplete. Tento modul obsahuje veškeré myslitelné expertní funkce, díky nimž naprogramujete vše, co stroj uplést dovoluje – mnohobarevné tvarované nebo trojrozměrné vzory  se strukturami, žakáry, intarziemi.

Návrhářský systém ovšem obsahuje i několik dalších modulů, především z oblasti návrhářské grafiky.  Díky nim můžete vytvářet počítačovou simulaci modelů, graficky je ztvárnit v dokonalé 3D podobě, vytvořit simulované módní katalogy bez nutnosti reálného pletení. 

Můžete vlastně fungovat v opačných krocích, než je zvykem: nejdříve si načtete skenerem přízi z barevnice, vytvoříte dokonalou simulaci pleteného modelu, zařadíte do virtuálního katalogu, teprve potom přízi koupíte a model reálně upletete.

SDS-ONE APEX3simulace-realita