Skací stroje AGTEKS

Nabízíme též skací stroje DirecTwist, které už přes 15 let úspěšně vyrábí a prodává turecká společnost AGTeks. Naše společnost KNIT-TEX CS, s.r.o. působí jako výhradní prodejce skacích strojů DirecTwist v České republice a na Slovensku. 

DirecTwist 2hlSkací stroj DirecTwist je multifunkční vícehlavý stroj s nezávislým ovládáním jednotlivých hlav. V jediném stroji se spojují výhody známých skacích principů a metod, na které byly v minulosti třeba speciální mechanismy – dvouzákrutové, prstencové a stupňové skaní, sdružování, krytí, efektní skaní, skaní s lycrou. Lze seskat staplová vlákna (bavlnu, vlnu, akryl atd.), nekonečná vlákna (polyester, polypropylen, kevlar atd.), a volitelně lze stroj pořídit i se speciálním podavačem na elastickou přízi. Stroj pracuje rychlostí až 18.000 zákrutů za minutu, přičemž dosahuje až 2.000 zákrutů na metr. Rychlost i počet zákrutů, a samozřejmě i volbu směru zákrutů (S nebo Z) lze snadno elektronicky nastavit na uživatelsky přívětivém panelu. Podle potřeb uživatele lze stroj pořídit dvou-, čtyř-, šesti-, osmi-, deseti- nebo dvanáctihlavý. 

Stroje DirecTwist mohou najít uplatnění v pletařském průmyslu, především všude tam, kde výrobci hledají unikátní příze pro kreativní pletení. Výrobce pletacích strojů Shima Seiki používá tento model ve svém návrhářském středisku v Japonsku. Rovněž firmy zabývající se technickými textiliemi mohou stroj využít. Bytový textil může být díky neomezeným skacím možnostem stroje obohacen o nové druhy efektních přízí do útku.

Na našem trhu se nejlépe uplatňuje dvouhlavá konfigurace, protože díky svým rozměrům, způsobem ovládání a vlastnostmi zcela vyhovuje dnešním požadavkům trhu na flexibilitu a výrobu malých sérií.

Základní informace o typech v češtině

Prohlédněte si prospekt v angličtině.

metody skaní přízí